Aktivní složky v kloubní výživě Flex Code

Aktivní složky v kloubní výživě Flex Code

Kloubní výživa Flex Code 500 ml je kloubní výživa obsahující aktivní složky (nízkomolekulární kyselina hyaluronová, glukosamin, chondroitin sulfát, MSM) v maximálně vysokých denních dávkách.

Glukosamin

Glukosamin je tělu vlastní, bazická látka, která vzniká přirozeně v organismu z glukózy a z glykosaminoglykanů, které mají v organismu různé funkce. Je jednou z hlavních složek kloubních chrupavek, kde váže vodu a propůjčuje pružnost. Vzhledem k tomu, že jde o tělu vlastní látku, je glukosamin často označován jako kloubní výživa. Podstata působení však spočívá v tom, že je schopen příznivě ovlivnit rovnováhu metabolických dějů probíhajících v chrupavce. Pomáhá vytvářet zdravou chrupavčitou tkáň, stimuluje tvorbu synoviální tekutiny v kloubech, čímž zajišťuje hladký pohyb kloubů.

Chondroitin sulfát

Je to glykosaminoglykan, který je jednou z důležitých součástí pojivové tkáně (vazy a klouby), získává se z chrupavky žraloka. Přispívá k ochraně kloubních chrupavek, ve kterých váže velké množství vody. Zlepšuje tak mechanické vlastnosti kloubních chrupavek a zpomaluje jejich ztrátu.

MSM

Methylsulfonylmethan je přírodní forma organické síry, která je obsažená v tkáních všech živých organismů. Je to silný antioxidant, který zabraňuje volným peroxidovým radikálům poškozovat tkáně.

Nízkomolekulární kyselina hyaluronová PHYLCARE® XLW

Unikátní vlastností Flex Code je vysoký obsah nízkomolekulární kyseliny hyaluronové PHYLCARE® XLW v nejvyšší denní dávce, kterou je možno vstřebat organismem. Kyselina hyaluronová tvoří jednu z hlavních složek mezibuněčné hmoty. Je součástí pojivových, epiteliálních a nervových tkání. Ve velkém množství se nachází v očním sklivci, synoviální tekutině a kůži. Má řadu významných biologických funkcí.

Flex Code sirup a Flex Code Premium

Flex Code přichází ve dvou variantách – Liquid (nebo sirup) a Premium. Flex Code sirup obsahuje nejvyšší koncentraci na trhu nízkomolekulární kyseliny hyaluronové (90 mg) v jedné dávce. Flex Code Premium má vylepšenou formuli Hyalmax s molekulární váhou 8000 až 50 000 daltonů, oproti Flex Code sirup, který používá formuli Phylcare XLW s 50 000 daltonů. Flex Code Premium kromě toho obsahuje i hydrolyzovaný kuřecí kolagen 200 mg v jedné dávce.

Vyzkoušejte kloubní výživu Flex Code s unikátním složením a zlepšete stav svých kloubů.