Kloubní výživa pro sportovce

Při sportovní činnosti dochází k extrémnímu zatížení kloubního systému a pohybového aparátu. Většina sportovců přetěžuje svoje klouby a dochází k opotřebení kloubní chrupavky. Pro správnou funkci kloubů je nutné do jídelníčku zařadit speciální kloubní výživu, která by měla obsahovat všechny podstatné složky.

Kloubní výživa pro sportovce je odlišná v koncentraci dávek a složení aktivních složek. Většina kloubních výživ neobsahují vysoký podíl složek v jedné tabletě a jsou tak málo koncentrované. Kloubní výžiiva by měla být vyvážená a poskytovat maximální podíl aktivních složek. Aktivní složky produktů pro sportovce tak obsahují vyšší podíl účinných látek – MSM, chondroitin sulfátu, glukosamin sulfátu, nízkomolekulární kyseliny hyaluronové a kolagenu. Nejkvalitnější přípravky na klouby obsahují kyselinu hyaluronovou, která má nízkou molekulární hmotnost a zaručuje okamžité vstřebání a působení na tkáně a kloubní chrupavku. Molekulární váha se označuje v Daltonech (Da). Nízká molekulární váha se pohybuje různě v rozsahu do cca 50 kDa. Nízkomolekulární kyselina hyaluronová zaručuje, že se účinné látky dokonale absorbují do kloubů. Dle současných studií je podávání nízkomolekulární kyseliny hyaluronové ve formě doplňku stravy účinnou náhradou její inječní aplikaci do kloubů. Kloubní výživa Flex Code Premium obsahuje všechny potřebné složky v maximální dávce, speciálně určené pro aktivní sportovce s vyšší zátěží kloubů.

Kdy je vhodné suplementovat

Kloubní výživu lze dávkovat nezávisle na doplňcích stravy, které aktivní sportovci užívají. Doplnění minerálů a vitaminů, společně s účinnými složkami v kloubní výživě, podpoří účinnou regeneraci kloubů a pohybového systému. Účinná kloubní výživa je tak pro sportovce základním prvkem k správné regeneraci kloubů

Flex Code a sport

Kloubní výživa Flex Code sirup a Flex Code Premium byly vyvinuty a určeny speciálně pro sportovce, kteří chtějí podpořit pohybový systém během náročné sportovní aktivity. Výhodou nové kloubní výživy Flex Code Premium spočívá v snadné vstřebatelnosti gastrointestinálním traktem oproti produktům v tabletách. Kvalitním přísunem živin do kloubů je při sportovních aktivitách velmi podstatný. Pokud se chcete věnovat i v pokročilém věku sportovním radovánkám, nezapomeňte se starat o svoje klouby už nyní.