KLOUBNÍ VÝŽIVA

PEČUJTE O SVÉ KLOUBY
SPRÁVNOU KLOUBNÍ VÝŽIVOU

PROČ KLOUBNÍ VÝŽIVA?

Klouby patří k nejzranitelnějším částem našeho těla. Bolesti ramen, kolen a loktů jsou příčinou návštěv odborníků na pohybový aparát.

JAK NA ŽIVOT BEZ GUMOVÝCH MEDVÍDKŮ

gumový medvídek na klouby

CO JSOU KLOUBY?

Kloub spojuje několik kostí dohromady. Skládá se z chrupavky, kloubní hlavice a kloubní jamky. Větší klouby mají tzv. meniskus – měkčí část kloubních jamek.

Chrupavka je materiál, který se nachází mezi kostmi a zabraňuje jejich vzájemnému tření. Časem se chrupavka může opotřebovat, což vede k osteoartróze. To je velmi běžný důvod bolesti kloubů a postižení. 

kloubní výživa pro lidi

K ČEMU JE KLOUBNÍ VÝŽIVA?

Kloubní výživa podporuje a chrání chrupavku kloubů. Většina kloubních výživ obsahuje kombinaci látek jako je glukosamin sulfát, chondroitin sulfát, kolagen, kyselina hyaluronová a methylsulfonylmethan (MSM).

CO DĚLAT, ABYSTE CHRÁNILI KLOUBY?

tennis
walking
kloubní výživa pro ženy

Věkem klesá tvorba látek, které se nacházejí v kloubů, jako je kolagen nebo chondoitin. Kloubní výživa doplňuje potřebné látky pro udržení zdravých kloubů. Proto je výběr doplňku stravy na klouby velmi důležitý pro pravidelnou péči o pohybový aparát.

JAK VYŽIVOVAT KLOUBY?

JAK SE NEOMEZOVAT V POHYBU?

Co bychom měli jíst, abychom dopřáli svým kloubům správnou výživu?

GLUKOSAMIN

Glukosamin existuje v těle jako přirozený stavební blok chrupavky kloubů. Je běžnou součástí kloubní výživy a doplňků stravy určených na podporu pohybového aparátu.

Studie v časopise Journal of Orthopedic Surgery and Research ukazují, že glukosamin sulfát může pomoci při ztuhlosti kloubů. 

Dlouhodobé studie glukosamin sulfátu poukazují na jeho příznivý vliv na naše klouby.

kloubní výživa pro muže

KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová nazývaná také hyaluronan se nachází ve všech kostech, v spojovacích tkáních, kloubech, šlachách a strukturách chrupavky v celém těle – zejména v typu chrupavky zvaném hyalinní chrupavka, která pokrývá konce kostí a slouží jako tlumič nárazů. Vyskytuje se v synoviální membráně, která produkuje synoviální tekutinu, což je viskózní látka, která pomáhá kloubům absorbovat šoky a zachovávat elasticitu.

kyselina hyaluronová a kloubní výživa

CHONDROITIN

Chondroitin je přírodní látka nacházející se v lidském těle a je hlavní složkou chrupavky. Chondroitin je základní složkou kvalitní kloubní výživy. U doplňků stravy na podporu kloubů je chondroitin většinou získán z chrupavek zvířat (krav, prasat nebo žraloků), anebo uměle vytvořen.

Forma chondroitinu vyrobena v laboratorních podmínkách se nazývá chondroitin sulfát, což je kombinace chondroitinu a minerálních solí, které pomáhají zlepšit jeho absorpci. Přírodní i laboratorně vyrobený chondroitin napomáhají budovat pojivovou tkáň v těle, včetně tkání kloubů.

klouby sport
kolagen v kloubní výživě

KOLAGEN

Kolagen je často označován jako „komplexní protein“ protože obsahuje 19 různých aminokyselin – kombinaci neesenciálních a esenciálních typů. Kolagen je vhodný doplněk stravy pro získání více neesenciálních aminokyselin, jako je arginin, glutamin, glycin a prolin. Kolagen se skládá ze tří řetězců, navinutých dohromady v těsné trojité šroubovnici. Díky své gelové hladké struktuře, která pokrývá a drží naše kosti pohromadě, nám kolagen umožňuje pohybovat se bez potíží.

gumový medvídek na klouby

FLEX CODE

doplněk stravy

KLOUBNÍ VÝŽIVA S KOLAGENEM A KYSELINOU HYALURONOVOU

Flex Code je 1. kloubní výživa s maximálním obsahem nízkomolekulární kyseliny hyaluronové. Obsahuje hydrolyzovaný kolagen, MSM, glukosamin sulfát 2KCl a chondroitin sulfát, kurkumin a bór.

 • POUZE 20 ML DENNĚ

  Pro komplexní péči o vaše klouby stačí pouze 1 dávka 20 ml denně.

 • MAXIMUM AKTIVNÍCH LÁTEK

  Obsahuje všechny aktivní látky v maximálních dávkách.

 • HYALMAX 8 kDa

  Obsahuje nízkomolekulární kyselinu hyaluronovou s molekulární váhou 8000 Daltonů.

 • KOMPLEXNÍ PÉČE

  Obsahuje kurkumin a bór pro dokonalou péči o váš pohybový aparát.

kloubní výživa Flex Code Gold

PRO KOHO JE FLEX CODE VHODNÝ?

SENIOŘI

kloubní výživa pro seniory

SPORTOVCI

kloubní výživa pro sport

UDRŽENÍ KONDICE

kondice sport

"Doplněk stravy Flex Code je dle krátkodobé studie vhodný při projevující se gonartróze. Výrobek nevykazoval žádné vedlejší účinky a snížení bolestivosti bylo u zkoumaných jedinců významné (o více než 2 stupně VAS)".

Prof. MUDr. Tomáš Trč, CSc., MBA

Přednosta kliniky dětské a dospělé ortopedie a traumatologie 2. LF UK a FN Motol