Test kloubní výživy dTest 2016

Během května 2016 byla společností dTest provedena porovnávací studie kloubních výživ pro obsah glukosamin sulfátu a chondroitin sulfátu. Byl zjištěn nižší obsah chondroitin sulfátu ve výrobku Flex Code sirup, než je deklarované množství na obale (1200 mg). Provedli jsme proto vlastní studie v VŠCH v Praze, ve Francii (laboratoř AGROBIO) a v Itálií (laboratoř FARCOS). Výsledkem bylo shrnutí, že metodou, která se používá k identifikaci množství roztoku v tekutině, nelze přesně a jednoznačně určit složení prvků rozpuštěné v roztoku.

Zapátrali jsme dále po výrobním řetězci a zjistili jsme, že příčina výrobní odchylky v kvalitě spočívala v surovině pocházející ze certifikovaného dodavatele z Holandska, která neodpovídala standardizované normě chondroitin sulfátu (čistota byla menší než 95%, která se používá pro farmaceutické potřeby). Tato odchylka (pouze u chondroitin sulfátu) se ve výrobě vyskytla v šarži dodané začátkem roku 2016. Z toho důvodu pro každou novou dodávku Flex Code nyní požadujeme doplňující laboratorní testy od nezávislé laboratoři, k složení dané výrobní dávky.

Našim zákazníkům tak zaručujeme, že výrobky řady Flex Code jsou té nejvyšší kvality a koncentraci a obsahují složky, které jsou uvedeny na obalu produktu. Všem zákazníkům se proto omlouváme za komplikace s kvalitou výrobku Flex Code sirup 500 ml v období březen až květen 2016.

Více o certifikaci Flex Code